Od czego zacząć przygotowania do ślubu i wesela?

Kilka wskazówek na Wspólny Początek

Od czego zacząć przygotowania do ślubu i wesela?

Dodane przez dnia 02 Kwi 2014

Powrót do Poradnika Ślubnego

Zawsze marzyłaś o tym dniu, choć nie wiedziałaś kiedy nastąpi. Niespodzianka, cudowny klimat miejsca, niepowtarzalna chwila i słowa, jedyne w swoim rodzaju, które zostają w głowie na całe życie. Twoje wymarzone zaręczyny. Zabrzmiało magiczne „tak”. I co dalej?

zareczyny

 

Kiedy wystartować z przygotowaniami?

 

Po romantycznych oświadczynach, które Twój narzeczony długo planował tak, byś niczego się nie domyśliła, przychodzi w końcu czas na podjęcie pierwszych poważnych wspólnych decyzji.

Stwierdzacie jednomyślnie, że pragniecie się pobrać dopiero za 1,5 roku bądź za 2 lata, więc macie jeszcze czas na jakieś konkretne działania. Nic bardziej mylnego! To właśnie 1,5 roku lub  – gdy marzycie o konkretnej dacie ślubu i chcecie mieć duży wybór w terminach – 2 lata to najlepszy okres na rozpoczęcie organizacji Waszego wymarzonego wesela.

Część z Was teraz myśli: „Dwa lata?! Gruba przesada. Tyle jeszcze może się zdarzyć przez ten czas…” I ta część ma w tym dużo racji. Jednak jeżeli chcecie mieć wybór w wolnych terminach wśród sal weselnych, fotografów czy usług wideofilmowania oraz przede wszystkim interesują Was terminy najbardziej chodliwe (od kwietnia do października) – to właśnie wtedy będzie dobry moment, by zainicjować wszelkie czynności mające zaprowadzić Was do złożenia sobie przysięgi.

 

Od czego rozpocząć?

 

Zanim będziecie objeżdżać wszystkie sale weselne w okolicy oraz na chybił-trafił dzwonić do fotografów z pytaniami o ceny i terminy, dobrze jest usiąść na spokojnie i  odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych zagadnień.

 

♥  Na kiedy przypadnie dzień Waszego ślubu? Warto już teraz zastanowić się nad wymarzoną datą i o nią pytać, gdy zaczniecie szukać miejsca na swoje wesele. Tak! To właśnie od sali weselnej warto rozpocząć poszukiwania. I nawet, jeśli termin, o którym myśleliście został już zarezerwowany przez inną parę, będziecie mieć już ustalony zakres ulubionych miesięcy, które wchodzą w grę.

♥  Wypiszcie na kartce osoby, które chcielibyście zaprosić na swoje przyjecie weselne.  Zastanówcie się, którzy z Waszych gości będą potrzebowali noclegu. Nie zapomnijcie o osobach, którym chcecie wysłać zaproszenia tylko na ceremonię zaślubin. Te wszystkie informacje będą podstawą do rozpoczęcia kolejnych kroków.

♥  Policzyliście orientacyjną liczbę nocujących gości i okazało się, że z początkowych 6 osób wyszło jednak 60? Zaznaczcie, że miejsca, które Was interesują to sale weselne z zapleczem hotelowym. Takie 2 w 1.

♥  Ustalcie wspólny cel. Ślub w parafii w centrum miasta oraz wesele w pobliskiej sali weselnej czy może ceremonia w małym kościółku poza miastem, a przyjęcie w domu weselnym gdzieś w pobliżu przyrody, z możliwością wyjścia na ogród bądź jezioro? Jeżeli planujecie ślub cywilny tutaj należy zastanowić się jedynie nad umiejscowieniem sali weselnej.

 

Z odpowiedziami na te kilka podstawowych kwestii możecie przejść do kolejnego kroku: rozpocząć poszukiwania idealnego miejsca na Wasze wesele. Musicie wiedzieć, że wybór sali to jedna z ważniejszych decyzji, które będą miały bardzo duży wpływ na to, jak udane okaże się Wasze przyjęcie.

Dlatego zanim przejdziecie do tego etapu, warto jest poszerzyć swoją wiedzę, by rezultat podjętych przez Was wyborów, nie okazał się fiaskiem, a starannie zaplanowanym sukcesem wspominanym latami.

Nie martwcie się, nie zostaniecie z tym wszystkim sami. W kolejnym artykule Poradnika Ślubnego pomogę Wam znaleźć odpowiedź na pytanie: „gdzie zorganizować idealne przyjęcie weselne?”

Powrót do Poradnika Ślubnego